Bursa estetik badem göz sayfası görseli

BADEM GÖZ

Yaşlanmayla birlikte veya genetik olarak göz kapakları, yanaklar aşağıya doğru sarkar. Bu durum bazı kişilerde daha acımasız olabilir.

Gözün iç kısmıyla dış kısmı arasına yere paralel bir çizgi çizdiğimizde; dış kısmın içe göre bir miktar daha yukarıda olması gerekir. Eğer dış kısım b hattının altına inmişse badem göz estetiği yapılabilir.

Badem göz estetiğinin farklı yöntemleri vardır;
• Saç çizgisi içinden kesi yapılarak yüz germe ile birlikte,
• Alt göz kapağından kesi yapılarak yanakla birlikte yukarıya
kaldırmak şeklinde,
• Üst göz kapağı ameliyatıyla birlikte,
• Sadece göz kapağının yanına yaklaşık 1cm'lik küçük bir kesi yapılarak da yapılabilir.

Eğer elmacık kemikleri yetersizse, orta yüzde çok sarkma varsa, bunları da içeren bir işlem yapılmazsa ameliyatın sonucu hüsran olacaktır.Dolayısıyla bu konuda tecrübeli, profesyonel bir Plastik Cerrah’a güvenmeniz en iyi seçim olacaktır.

Badem Göz Operasyonu, popüler estetik uygulamalar arasında yer alan bir diğer uygulamadır. Özellikle Kore ve Japonya başta olmak üzere (K-Pop, Sinema Filmleri ve Animeler) uzak doğu kültürünün gençler üzerindeki etkisi Badem Göz operasyonuna olan talebi artırmıştır. Bu noktada diğer estetik uygulamalarda da olduğu gibi çok dikkatli olunmalı, bir estetik cerrahın yönlendirmeleri ile hareket edilmelidir. Çünkü yüzdeki ve göz çevresindeki oranlar, güzellik tanımlaması bilimsel veriler ile sabittir. Trendler sebebiyle aşırıya kaçmak, grotesk olarak değerlendirilebilecek sınırları zorlayan kararlar almak hem risklidir hem de kısa süre içerisinde trendlerin değişmesi ile pişmanlığa neden olabilir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız