Bursa estetik bişektomi sayfası görseli

BİŞEKTOMİ

Yüz şeklinin estetik görünümdeki yerinin son yıllarda artması ve tanıdık Hollywood simalarının çene ve yanak hatlarında değişikliğe gitmesiyle birlikte, sık yapılan estetik uygulamalar arasına girmiştir.

Bişektomi; yanak ve yanak çevresinde kalıcı bir biçimde şekil verme işlemidir. ‘Yanak inceltme estetiği’ olarak da bilinen bu operasyon, çene hattına ve genel olarak yüze üçgen görünüm vermek amacıyla yapılır. Bişektomi işlemi sırasında bukkal yağ dokusu üzerinde işlem yapılır.

Hollywood yanağı olarak da bilinen yanak estetiğinde amaç, hastanın yüz görünümünü değiştirmektir. Tombul yanağa sahip kişiler tarafından da tercih edilen bir işlem haline gelmiştir. Bişektomi, klinik ortamda yapılabilen, yaklaşık 15-20dk süren bir uygulamadır.

Bişektomi, son yıllarda trend ve popüler estetik uygulamalar arasına girmiştir. Özellikle gençlerin çok talep ettiği Bişektomi’de diğer uygulamalarda olduğu gibi çok dikkatli olunması gerekir. Çünkü bir uygulamayı yalnızca popüler olduğu için talep etmek doğru değildir. Doktorunuzun ön görüsü ve yönlendirmesi ile karar vermek gerekir. Unutulmalıdır ki yüz güzelliğinin bilimsel ölçüleri mevcuttur. Simetri ve Altın Oran çerçevesinde şekillenen bu ölçüler genel geçer güzellik algısının temel bileşenleridir. Yüzdeki bu oranları, yalnızca bir ünlüye benzemek ya da bulunulan zaman dilimi içerisinde popüler olduğu için terk etmek ilerleyen zamanda değişen trendler sebebiyle mutsuzluğa neden olabilir. Duygusal etkilerinin ötesinde bu mutsuzluğun giderilmesi için farklı operasyonlar gerekebilir.

Bişektomi, diğer tüm estetik işlemler kadar ciddiyet gerektirir. Popülerliği sebebiyle merdiven altı güzellik salonlarında Bişektomi uygulamaları yapılabilmektedir. Ya da bazı dolandırıcılar Bişektomi yapabildiğini iddia edebilmektedir. Bişektomi için kesinlikle bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar tercih edilmelidir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız