Bursa estetik burun dolgusu sayfası görseli

BURUN DOLGUSU

Kimi tedirginlikler ile bazı hastalar cerrahi operasyondan korkuyor ve çekiniyorlar, bu sebeple doktorlarından ilk talepleri dolgu uygulamaları olabiliyor. Fakat baştan belirtmek gerekir ki cerrahi operasyonlar ile farklı problemler, medikal estetik uygulamalar ile farklı problemler çözülür. İkisini birbirinin muadili olarak değerlendirmek doğru değildir. Cerrahi uygulamalar özellikle ülkemizde oldukça gelişmiş bir seviyededir, tabii ki riskler barındırmakla beraber korku duymak için bir sebep yoktur. Doktorunuzun bilgilendirmesi ve yönlendirmesi ile cerrahiyi tercih etmek de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Öte yandan dolgu uygulamaları da kendine özel riskler barındırmaktadır. Alerjik reaksiyonlar ya da hatalı yapılan enjeksiyon işlemleri bu risklere örnek gösterilebilir. Bu açıdan değerlendirilince-hastanın ihtiyacı da göz önünde bulundurularak- sürekli dolguyu tercih etmek yerine tek seferlik bir operasyon doğru seçim olacaktır.

Burun bölgesi cerrahi mi medikal estetik uygulama mı tartışmalarının merkezinde yer almaktadır. Yukarıda da belirtildiği gibi hastanın durumuna göre Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah tarafından doğru seçim hastaya önerilecektir.

Burun dolgusu ile özellikle burnunun ucunda hafif düşüklüğü olan hastalarda problemli bölgenin yükseltilmesi sağlanabilir.Ya da burnunun sırt kısmında küçük bir kemeri olan ama burnu yüzüne göre büyük olmayan hastalara burun dolgusu uygulanabilir. Burun dolgusu işlemi klinik ortamda yapılabilir, 5-10dk’lık bir işlem sonucunda hastanın burnu beklentisi doğrultusunda şekillendirilir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız