Bursa estetik jawline sayfası görseli

JAWLINE

Güçlü bir çene, çekici yüzün önemli bir ögesidir. Yüzle uyumlu bir çene sekli ve belirgin bir çene hattı çizgisi yüzün daha genç̧, daha dinamik, daha simetrik görünmesine yardımcı olur.
Çenede görülen şekil bozuklukları;

• Volüm eksiklikleri
• Çenenin normalden büyük veya küçük olması
• Asimetri
• Çene altı sarkmaları
• Çene ucunda gamzeye benzer yağlar

Jawline dolgusu; bu problemleri düzeltmek için yapılır. Hyaluronic Acid (Hyaluronik Asit) veya kişinin kendisinden alınan yağ dolgusu kullanılır. İlaç dolgusunda en önemli husus dolgunun kalitesidir. Yanlış dolgu tercihi beklenmedik reaksiyonlara neden olabilir.

Jawline, özellikle pop kültürü kahramanlarının (şarkıcılar, sinema oyuncuları vb.) sıklıkla tercih ettiği bir uygulama olması sebebiyle kısa sürede tüm toplumda, özellikle 30 yaş altı genç kitlelerde ilgi gören bir operasyon haline gelmiştir. Fakat bilimsel çevrelerce sürekli belirttiği üzere bir uygulama yalnızca popüler olması sebebiyle tercih edilemez. Hastanın; yüz çehresinin Jawline için bir Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrah tarafından uygun bulunması gerekmektedir. Ayrıca yalnızca tek bir uygulama ile güzel olmak, yakışıklı görünmek herkes için mümkün olmayabilir. Bu sebeple Jawline talep eden hastaların doktorlarını dikkatlice dinlemesi ve yönlendirmelerine göre hareket etmesi gerekir. Çünkü yüz her koşulda bir bütün olarak değerlendirilmelidir, yüzdeki bilimsel oranlar gözetilerek simetri ve Altın Oran korunarak uygulamalar gerçekleştirilmelidir. Aksi durumda yalnızca çeneye, ‘Jaw’ hattına dolgu yapılması beklentinin aksine durumları beraberinde getirerek hastanın hüsranına ve duygusal hezeyanlar yaşamasına neden olabilir.

Jawline’ı diğer estetik uygulamalardan farklı kılan bir diğer özelliği ise kadınlar kadar erkeklerin de ilgi göstermesidir. Bu özelliği ile Jawline tam bir unisex uygulama olarak değerlendirilebilir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız