Bursa estetik nazolabial dolgu sayfası görseli

NAZOLABİAL DOLGU

Nazolabial Bölge, yüzde en çok sarkmaya meyilli alanların başında gelir. Bu nedenle bu alana erken yaşta müdahale etmek estetik açıdan büyük önem taşımaktadır.

Bunun için yüzün gerginliğini sağlayacak lifting müdahaleleri, elmacık kemik işlemleri, Nazolabial Dolgu öncesi müdahaleler olmalıdır.

Nazolabial Dolgu; burun kanatlarından ağız kenarına inen çizgilerin giderilmesi için uygulanan dolgu uygulamasıdır.

Yaşlanma, genetik ve çevresel faktörlerden dolayı zamanla oluşan bu çizgiler yüz ifadesinde değişmeye, mutsuz ve üzgün ifadeye neden olur.

Bu durumdan şikayetçi olan kişiler Nazolabial Dolgu işlemini tercih ederek, ifadesini olumsuz etkileyen bu çizgilerden kurtulabilir.

Fakat öte yandan Nazolabial bölgedeki rahatsızlıklar botoks vb. farklı uygulamalarla da düzeltilebilir. Bu sebeple yalnızca kulaktan dolma bilgiler ya da yalnızca popüler olduğu için bir hekimden direkt olarak Nazolabial Dolgu talep etmek doğru değildir. Yüzündeki nazolabial bölgede rahatsızlık hisseden hastanın öncelikle bir Plastik Rekonstrüktif Cerraha görünerek detaylı bilgi alması ve doktorun verdiği bilgiler ve yönlendirmeler ile karar alması elzemdir. Aksi durumda güzelleşmek için attığı bir adım maalesef hüsranla sonuçlanabilir. Ya da ortaya çıkan çözüm çok daha kısa ömürlü olarak hastanın kısa sürede yine uygulamaya gelmesine neden olabilir.
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız